• Haberler
  • ÇİFTLİKKÖY’DE 165 BİN M2’LİK PARKE YOL VE KALDIRIM YAPIMINA BAŞLANDI

ÇİFTLİKKÖY’DE 165 BİN M2’LİK PARKE YOL VE KALDIRIM YAPIMINA BAŞLANDI

ÇİFTLİKKÖY’DE 165 BİN M2’LİK PARKE YOL VE KALDIRIM YAPIMINA BAŞLANDI

Çiftlikköy Belediyesi, ilçede parke taşı döşenmeyen ve kaldırımı bulunmayan sokaklarda parke taşı döşemeleri ve kaldırım yapımı işine başladı.

Ekipler yaptıkları çalışmalarda 6 mahallede belirlenen çeşitli sokaklarda toplam 150 Bin Metrekarelik parke ve 15 Bin Metrekarelik bordür kaldırım yapımı gerçekleştirecek. İlk olarak Çiftlik Mahallesi’nde Kartal Sokak, Ülkü Sokak, Sanayi Caddesi arasında kalan adada başlayan çalışmalarda sokaklara yağmur suyu oluk taşı, kaldırım taşı, engelli kaldırım yolu, 6 cm’lik prizma beton parke taşı ve 8 cm yüksekliğinde beton parke taşı döşemelerinin yapımına başlandı.

Çiftlik Mahallesi, Siteler Mahallesi, 500 Evler Mahallesi, Sultaniye Mahallesi, M. Akif Ersoy Mahallesi Kelebek Çayırı bölgesi ve Sahil Mahallesi’nde belirlenen sokaklarda çalışmaların dört bir koldan başladığını belirten Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “İlçemizde geçtiğimiz yıl bir kısmına başladığımız ancak koronavirüs nedeniyle ara verilen sokak ve caddelerde parke yapım işi ve engelli yürüyüş yollarının bulunduğu kaldırımların yapımına yeniden başladık. Çalışmaların bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor” şeklinde bilgi verdi.