• Haberler
  • BAŞKAN SİLPAGAR’IN ÖNERGESİYLE SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM

BAŞKAN SİLPAGAR’IN ÖNERGESİYLE SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM

BAŞKAN SİLPAGAR’IN ÖNERGESİYLE SUYA YÜZDE 50 İNDİRİM

Çiftlikköy Belediye Meclisi 2021 Yılı Haziran Ayı Olağan Toplantısı, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar başkanlığında yapıldı. 6 gündem maddesinin karara bağlandığı oturumda Başkan Silpagar’ın önergesiyle ilçedeki mesken ve ticarethanelerin kullandığı suyun metreküpüne Yüzde 50 indirim yapıldı. Böylece 2 TL olan su ücreti, mesken ve ticarethaneler için 1 TL’ye düşürülmüş oldu.

Konuyla ilgili olarak mecliste bilgi veren Başkan Silpagar, “Göreve başladığım günden bu yana gecemizi gündüzümüze katarak, vatandaşımız için ve Çiftlikköyümüz için elimizden gelen en iyi en güzeli için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Meclisimize getirmiş olduğum önerge ile koronavirüs salgını kapsamında vatandaşlarımızın ödemelerinde sıkıntı yaşamaması düşüncesiyle ilçemizdeki su aboneliği bulunan mesken ve ticarethanelerimize yönelik olarak metreküp ücretlerinde Yüzde 50’lik indirim uygulanması kararını da oy birliği ile aldık. Aldığımız kararların ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Başkan Silpagar’ın 2021 yılı gelir tarifesinin Temizlik İşleri Müdürlüğü Başlıklı 13. Maddesinin 7-A ve 7-B bentlerinde belirtilen mesken ve ticarethane abonelerine verilen suyun metreküpünden alınan ücretlerin yüzde 50 indirim uygulanması ile ilgili talebi mecliste oy birliğiyle kabul edildi.